Adraklub zdraví
ADRA Česká republika

ADRA Česká republika

ADRA Česká republika

Dobrovolnické
centrum

Valašské Meziříčí
Main banner

Dobrovolnictví > Valašské Meziříčí > Adraklub zdraví

Informace z centra:

Dobrovolnické centrum ADRA

Valašské Meziříči

Hřbitovní 1

757 01 Valašské Meziříčí

 

Mobil: 731 489 410

E-mail: dcvalmez@adra.cz


 

Hodiny pro veřejnost

Úterý: 11:00-12:30, 14:00-16:00 


 

 

 

 

Číslo účtu veřejné sbírky

808777808/0300

variabilní smybol 220


 ,,Pomáháme k úsměvu, pomáhejte s námi."

 

 

 

 V roce 2020 naše dobrovolnické programy finančně podpořili tito partneři:

 

Adraklub zdraví

!!! Pozor - info o klubových aktivitách přesunuto !!!

Aktuality z činnosti ADRAKLUBU Zdraví  najdete již jen na těchto odkazech:

 

sbor CASD Valašské Meziříčí

nebo na 

facebooku CASD Valašské Meziříčí

 

 

Ferda Janek – Besedy všeho druhu

Propagátor zdravého životního stylu Ferda Janek si nedal pokoj ani po prázdninách. Besedu nazvanou Nebezpečné potraviny naštěstí nenavštívily davy lidí. Jinak by masné krámy asi co nevidět zbankrotovaly. Kupodivu, nejen masné.

Cesta na sever – Lofoty

Valašsko-slovenská dvojice neohrožených amazonek se důvěrně zná ze školy, z hor a věhlasných Adrabrigád. Švarná Hanka s dívkou krásného jména, Eunikou nechaly v létě za zády veškerá vyhlášená letoviska a vyrazily k polárnímu kruhu. Vlakem, letadlem, a posledních osm set kilometrů stopem.

Neuvěřitelná Indie

Po dvouměsíční prázdninové přestávce se Vitalita opět na pár hodin proměnila v klubové zařízení s dataprojektorem a plochou na promítání. Už víceméně známý genetik, kazatel a vášnivý cestovatel Pavel Kostečka se tentokrát přišel s účastníky besedy podělit o čerstvé zážitky z vandrování po části indického poloostrova.

Barma 21. století

Zlínská Markéta Mikulcová je mladá, hezká a navíc chytrá. Málokdo by v ní hledat lékařku se zálibou v cestování. Poslední červnový čtvrtek si odskočila z krajského města, aby návštěvníkům besedy Adraklubu zdraví představila méně známý kout planety ležící v jihovýchodní Asii.

Jihoafrickou republikou

Až k protinožcům tentokrát zavítala zvídavá osádka staré známé Vitality pod vedením meziříčského borce Vlastimila Ondráčka.

Rozhodl jsem se být zdráv

Pokud někdo bere smrtelně vážně otřepané heslo „Hlavně zdraví!“, pak se mu v první polovině nejkrásnějšího měsíce roku naskytla jedinečná příležitost. Ferdinand Janek, obchodník s racionální výživou a nadšený propagátor zdravého životního stylu přichvátal z nedaleké Kopřivnice, aby se s účastníky besedy podělil nejen o své zkušenosti, ale také o některé z posledních doporučení WHO v oblasti prevence a uchování zdraví.

Kanada, země, kde lidé ctí zákony

Ing Milena Michalíková, bývalá fenomenální ředitelka Integrované střední školy a držitelka Ceny města Valašské Meziříčí se koncem března vydala se čtyřicítkou milovníků cestovatelských besed do druhé největší země světa, do Kanady.

Chirurgem v Kazachstánu

MUDr Martin Ondrášek je mužem mnoha tváří. Znají ho nejen pacienti, ale i folkloristé, světoběžníci, potažmo také účastníci cestovatelských besed. Zatímco v předvánočním čase oblažil Vitalitu kráskami z Havaje, v březnové přednášce se podělil o zážitky z tříměsíčního lékařského působení v Kazachstánu.

 

Nemůžete zhubnout?

Vaše geny vám napoví jak na to

 Žijeme na podivné planetě. Na jedné straně zeměkoule lidé umírají na následky hladu, na jiné bývá příčinou smrti naopak nadváha. Naštěstí jsme se narodili na té šťastnější polovině. Ubrat z něčeho, co je, bude pravděpodobně jednodušší než přibrat, když není z čeho.

1 - 10 z 17

    1 2