Valašské Meziříčí
ADRA Česká republika

ADRA Česká republika

ADRA Česká republika

Dobrovolnické
centrum

Valašské Meziříčí
Main banner

Dobrovolnictví > Valašské Meziříčí

Informace z centra:

Dobrovolnické centrum ADRA

Valašské Meziříči

Hřbitovní 1

757 01 Valašské Meziříčí

 

Mobil: 731 489 410

E-mail: dcvalmez@adra.cz


 

Hodiny pro veřejnost

Úterý: 11:00-12:30, 14:00-16:00 


 

 

 

 

Číslo účtu veřejné sbírky

808777808/0300

variabilní smybol 220


 ,,Pomáháme k úsměvu, pomáhejte s námi."

 

 

 

 V roce 2020 naše dobrovolnické programy finančně podpořili tito partneři:

 

Valašské Meziříčí

"Dobrovolníci nejsou placeni – ne proto, že jsou bezcenní, ale proto, že jsou k nezaplacení."

Novinky

31.03.2021
Co mi dává dobrovolničení....

Před nějakým časem, jsem dostala telefonickou prosbu. S velmi prostou otázkou: „Co pro vás, znamená být dobrovolníkem, co vám to dává a bere?“ Abych pravdu řekla, tak se mi neodpovídá lehce, protože na to nejde odpovědět tak jednoduše jak by se na první pohled mohlo zdát. Nemyslím si, že by mě samotnou někdy napadlo, že budu někdy dobrovolník. K tomuto, mě přivedla kamarádka, které tímto moc děkuji.

Číst dále

28.02.2021
Pomoc lidem bez přístřeší

Již od prosince jsme začali (s několika našimi dobrovolníky) ve spolupráci s Denním centrem ve Vsetíně shánět spacáky, spodní prádlo, kalhoty či jiné potřebné věci pro lidi, kteří se ocitli na ulici a to jak ve Vsetíně, tak ve Valašském Meziříčí. 

Číst dále

28.02.2021
Rozhovor s dobrovolnicí z Denního stacionáře v Rožnově pod Radhoštěm

Oslovili jsme naši dobrovolnicí Pavlínku Valovou, aby nám poskytla rozhovor o její dobrovolnické činnosti.

Číst dále

31.01.2021
Rozdávání dárků lidem bez domova..

Na základě výzvy, kterou jsme v prosinci udělali, se sešlo v rámci prvního ročníku města Valašské Meziříčí sice jen maličko dárků pro lidi bez domova, ale ve spolupráci s našim kazatelem Církve adventistů sedmého dne se nám podařilo pro tyto lidi nachystat dohromady (společně i s CSAD na Vsetíně - pro Vsetínské lidi bez domova) kolem 50 balíčků nejen s potravinami.

Číst dále

31.01.2021
Dobrovolnické centrum ADRA pomáhá stále s nákupy..

Lidé se zdravotním postižením a osamělí senioři, kteří nemají možnost pomoci od své rodiny, mohou stále v rámci karanténních opatření požádat o pořízení nákupu dobrovolníkem. Ten jim nákup přiveze domů.

Číst dále

31.12.2020
Dárky pro dobrovolníky

Obvykle se se závěrem každého roku, ke dni dobrovolníků, snažíme sejít, strávit společně čas, sdílet se a poděkovat našim dobrovolníkům alespoň drobnou upomínkou a roztomilým přáním Jindřicha Oleše za jejich přínosnou činnost. Tento rok však pro mnohé nebylo možné osobně přinést úsměv, povzbudivé slova či jen svojí přítomností potěšit člověka či lidi, které v rámci své dobrovolnické činnosti navštěvovali, díky situaci, která ve světě nastala.

Číst dále

31.12.2020
Předání dárků klientům domovů a jejich zaměstnancům

Pomalu se nám schyluje k závěru kalendářní rok, rok, kdy snad vše bylo jinak, než jsme si naplánovali, mysleli. Přes všechny naše plány či přání byl průběh roku a stejně tak nyní i jeho závěr z hlediska dobrovolnické pomoci a služby barevný a dobrodružný.

Číst dále

30.11.2020
Zpráva z cesty na Ukrajinu 28. 10. – 01. 11. 2020

Rádi bychom publikovali i zprávu z cesty na Ukrajinu, kde působí kazatel Církve adventistů sedmého dne a mohli jsme společně být obohaceni jeho vyprávěním ve Valašském Meziříčí buďto v rámci Klubu zdraví nebo i při příležitosti poděkování dobrovolníkům v roce 2019. Za dobrovolnické centrum jsme se rozhodli alespoň málem také přispět na pomoc v této zemi (a to převážně rouškami a nějakou desinfekcí).

Číst dále

30.11.2020
Děti a studenti se tvořivě zapojili do pomoci

Děti a studenti tvoří pro babičky, dědečky, klienty Domovů pro seniory a další sociální organizace, do kterých docházejí dobrovolníci DC ADRA Valašské Meziříčí…

Číst dále

1 - 10 z 176

    1 2 3 4 5