Oddělení vzdělávání
ADRA Česká republika

ADRA Česká republika

ADRA Česká republika

Array ( [0] => stdClass Object ( [id_category] => 44 [id_type] => 0 [id_alias_category] => [id_podstromu] => [id_parent_category] => 1 [id_document] => [id_root_node] => 1 [id_modul] => [id_user] => 73 [id_layout] => [title] => Oddělení vzdělávání [is_container] => [is_prefered] => [is_hide_column] => [is_perex] => 1 [is_private] => [is_deleted] => [address] => [url] => oddeleni-vzdelavani [urlfull] => oddeleni-vzdelavani [password] => [poradi] => 4 [hloubka] => 1 [left_node] => 936 [right_node] => 1169 [id_menu_vertical] => ) )
Oddělení vzdělávání
Main banner

Oddělení vzdělávání

 

 

Hlavní donoři:

Logo České rozvojové agentury

 

 

 

Jsme členy

 

 

Podporujeme

 

  

Podporují nás

  

         

 

 

  

 

 

Oddělení vzdělávání

Vítejte na stránkách oddělení vzdělávání!

Podporujeme globálního rozvojového vzdělávání  (GRV) na českých mateřských,  základních, středních i vysokých školách skrz různé projekty a aktivit už od roku 2006.

Aktuálně:

 

Komiksová výstava – Klimatická změna a každý z nás

Pokud zastupujete školu, knihovnu či jiný prostor, kde se vyskytují studenti a mládež, nabízíme Vám komiksovou výstavu.

Klimatická změna je pojem, který hýbe světem. Jak se na jejím zmírnění aktivně může podílet každý z nás? Nabízíme výstavu o příčinách, důsledcích a řešení klimatické krizi s důrazem na aktivní občanství a osobní zodpovědnost každého z nás, která ke svobodě neoddělitelně patří. Kromě vytištěných komiksů ve formátu A3 poskytneme zájemcům také pracovní list a metodický návod, jak je možné s výstavou pracovat ve výuce.

Více informací zde, kontaktní osoba Lenka Kostelecká, lenka.kostelecka@adra.cz.

Metodická příručka pro výuku o globálních souvislostech

V sekci Pro pedagogy naleznete ke stažení kompletní metodickou příručku pro výuku o globálních souvislostech. Příručka obsahuje celkem 18 výukových lekcí pro učitele 2. stupně základních škol. Každá je věnována jednomu z Cílů udržitelného rozvoje a jako celek tvoří škálu témat, s nimiž se v současné době lidstvo potýká – environmentální problematika, sociální a ekonomická nerovnost, gender, lidská práva či téma odpovědné výroby a spotřeby. Lekce jsou koncipovány vždy na 45 minut.

 

Novinky

25.03.2021
Úspěch Světové školy: Nominace na prestižní Global Education Award

Program Světová škola, na jehož koordinaci se podílí také ADRA, byl Ministerstvem zahraničních věcí nominován na prestižní ocenění v oblasti globálního rozvojového vzdělávání. Cenu zaštiťuje GENE – Evropská síť pro globální vzdělávání.

Číst dále

22.03.2021
Jsme "za vodou"? 22. březen –⁠ Světový den vody

Dnes slavíme Mezinárodní den vody. Každé malé dítě ví, že bez vody by nebyl na světě žádný život. České děti ale mají úplně jinou zkušenost s vodou než děti například v africké Etiopii. České děti vodu „neřeší“, je běžnou, všudypřítomnou součástí jejich života. Do života afrických dětí však voda, resp. její nedostatek často výrazně zasahuje. Jak je to možné?

Číst dále

29.01.2021
Vyšla nová zpráva o GRV na středních odborných školách!

Záměrem této zprávy je upozornit na aktuální situaci využití globálních témat ve výuce na úrovní středních odborných škol, vyhodnotit znalost a dostupnost těchto témat a využít tyto zjištění pro tvorbu nových metodických materiálů.

Číst dále

29.01.2021
Dobrá zpráva pro učitele MŠ - metodiky pro předškolní vzdělávání jsou na světě!

Co mají společného sova Jířa, myška Píďa, kanec Mugumbo a bobr Oskar? Jedná se o hrdiny nové metodické příručky věnující se globálnímu a rozvojovému vzdělávání pro předškolní pedagogy, která nedávno spatřila světlo světa a máme z ní velikou radost.

Číst dále

15.12.2020
Komiksová soutěž ADRA v době pandemie

Letošní ročník Komiksové soutěže ADRA byl v mnohém netradiční, ať již se podíváme na vyhlášení vítězů na dálku v online prostoru, a nebo zavřené školy. O to více nás těší, že se u nás v kanceláři ke konci října sešel úžasný výběr komiksů na témata udržitelného rozvoje, které jsou letos aktuálnější než kdy dřív. 

Číst dále

27.09.2020
Zásady udržitelného cestování aneb Světový den turismu

Globální rozmach turismu sebou nese mnohá úskalí. Přeplněná historická místa, příroda poznamenaná davy návštěvníků, kýčovité suvenýry nahrazující autentickou kulturu, nadnárodní společnosti profitující na úkor lokálních podnikatelů. Jak to alespoň trochu zmírnit? Ke Světovému dni turismu jsme si pro Vás připravili pár tipů jak na to. Až příště vyrazíte na výlet, zkuste si na ně vzpomenout!

Číst dále

26.08.2020
Žáci se zapojili do tvorby videa o udržitelném městě

Na oddělení vzdělávání chystáme několik animovaných videí, která se budou využívat ve výuce zeměpisu na 2. stupni základních škol. Před prázdninami se do tvorby videa zapojili i žáci 8. a 9. ročníku ZŠ Brána jazyků s rozšířenou výukou matematiky. Tvorba videí je součástí projektu Digitální vzdělávací zdroje pro výuku zeměpisu, který byl podpořen ze zdrojů ESF a MŠMT.

Číst dále

25.08.2020
Soutěž o inspirativní pedagogický diář

Nový školní rok se blíží, a pro mnohé pedagogy nastává rušné období. Na poslední srpnový týden jsme si (nejen) pro ně připravili soutěž. Pravidla soutěže Soutěže se může zúčastnit každý nad 18 let, který správně (a co nejnápaditěji) odpoví na otázk...

Číst dále

18.08.2020
Světový humanitární den aneb ADRA v Bejrútu

19. srpen je v kalendáři významných dnů rezervován pro připomenutí práce tisíců humanitárních pracovníků po celém světě.  ADRA patří mezi humanitární organizace, a tak se my i naši kolegové v zahraničí svou každodenní prací podílíme na pomoci lidem v nouzi. Jak humanitární podpora probíhá v akci jsme si bohužel mohli připomenout v posledních týdnech po tragickém výbuchu v přístavu hlavního města Libanonu, Bejrútu.  

Číst dále

10.07.2020
Světový den populace

Světový den populace slavíme již od devadesátých let a jeho význam zůstává stejný i dnes - zvýšit povědomí o populační situaci na Zemi a jejích dopadech. Lidí na Zemi neustále přibývá. Populační růst přináší mnohé výzvy, kterým lidstvo nikdy v minulosti čelit nemuselo. Poradíme si s nimi?

Číst dále

1 - 10 z 150

    1 2 3 4 5