Nemůžete zhubnout?
ADRA Česká republika

ADRA Česká republika

ADRA Česká republika

Dobrovolnické
centrum

Valašské Meziříčí
Main banner

Dobrovolnictví > Valašské Meziříčí > Adraklub zdraví

Informace z centra:

Dobrovolnické centrum ADRA

Valašské Meziříči

Hřbitovní 1

757 01 Valašské Meziříčí

 

Mobil: 731 489 410

E-mail: dcvalmez@adra.cz


 

Hodiny pro veřejnost

Úterý: 11:00-12:30, 14:00-16:00 


 

 

 

 

Číslo účtu veřejné sbírky

808777808/0300

variabilní smybol 220


 ,,Pomáháme k úsměvu, pomáhejte s námi."

 

 

 

 V roce 2020 naše dobrovolnické programy finančně podpořili tito partneři:

 

Nemůžete zhubnout?

Vaše geny vám napoví jak na to

 Žijeme na podivné planetě. Na jedné straně zeměkoule lidé umírají na následky hladu, na jiné bývá příčinou smrti naopak nadváha. Naštěstí jsme se narodili na té šťastnější polovině. Ubrat z něčeho, co je, bude pravděpodobně jednodušší než přibrat, když není z čeho.

 Adraklub zdraví za tradiční spolupráce se Zdravým městem Valašské Meziříčí uspořádal 19. března 2015 na frekventované téma problému nadváhy speciální besedu Kláry Turoňové. V prostorách vegetariánské jídelny a kavárny se sešlo kolem čtyřiceti účastníků.

 Klára Turoňová pracuje jako výživový poradce. Poslední dobou se zabývá praktickým využitím metody, jak pomocí testů DNA ušít na míru program, který bez nebezpečných diet pomůže zájemcům během kratší či delší doby upravit tělesnou hmotnost na snesitelnou úroveň. A protože se zdaleka nejedná jenom o problém váhy jako takové, zmíněná metoda nabízí také šanci k redukci tuků, zvýšení podílu svaloviny a také k posílení celkové imunity. Naneštěstí už neumí poskytnout značnou dávku vůle a vytrvalosti, které jsou základními kameny pozdějšího úspěchu. Dlužno rovněž podotknout, že nastíněný program není, na rozdíl od účasti na besedě, úplně zadarmo. Pokud je ovšem pravdivé anglické rčení, že „největším bohatstvím je zdraví“, nebude asi od věci do něj občas i trochu zainvestovat. Prevence nemocí bývá, jak dokazují statistiky, nesrovnatelně levnější než jejich pozdější léčba.