Co se právě děje
ADRA Česká republika

ADRA Česká republika

ADRA Česká republika

Array ( [0] => stdClass Object ( [id_category] => 5 [id_type] => 0 [id_alias_category] => [id_podstromu] => [id_parent_category] => 1 [id_document] => [id_root_node] => 1 [id_modul] => [id_user] => 3 [id_layout] => [title] => Pomoc v zahraničí [is_container] => [is_prefered] => [is_hide_column] => [is_perex] => [is_private] => [is_deleted] => [address] => [url] => pomoc-v-zahranici [urlfull] => pomoc-v-zahranici [password] => [poradi] => 1 [hloubka] => 1 [left_node] => 2 [right_node] => 187 [id_menu_vertical] => ) [1] => stdClass Object ( [id_category] => 9 [id_type] => 0 [id_alias_category] => [id_podstromu] => [id_parent_category] => 5 [id_document] => [id_root_node] => 1 [id_modul] => [id_user] => 36 [id_layout] => [title] => Rozvojové projekty [is_container] => [is_prefered] => [is_hide_column] => [is_perex] => [is_private] => [is_deleted] => [address] => [url] => rozvojove-projekty [urlfull] => pomoc-v-zahranici/rozvojove-projekty [password] => [poradi] => 2 [hloubka] => 2 [left_node] => 105 [right_node] => 168 [id_menu_vertical] => ) [2] => stdClass Object ( [id_category] => 684 [id_type] => 4 [id_alias_category] => [id_podstromu] => [id_parent_category] => 9 [id_document] => [id_root_node] => 1 [id_modul] => [id_user] => 69 [id_layout] => [title] => Keňa - Zdravotní středisko Itibo [is_container] => [is_prefered] => [is_hide_column] => [is_perex] => [is_private] => [is_deleted] => [address] => [url] => kena--zdravotni-stredisko-itibo [urlfull] => pomoc-v-zahranici/rozvojove-projekty/kena--zdravotni-stredisko-itibo [password] => [poradi] => 3 [hloubka] => 3 [left_node] => 110 [right_node] => 113 [id_menu_vertical] => ) [3] => stdClass Object ( [id_category] => 686 [id_type] => 1 [id_alias_category] => [id_podstromu] => [id_parent_category] => 684 [id_document] => [id_root_node] => 1 [id_modul] => [id_user] => 3 [id_layout] => [title] => Co se právě děje [is_container] => [is_prefered] => [is_hide_column] => [is_perex] => [is_private] => [is_deleted] => [address] => [url] => co-se-prave-deje [urlfull] => pomoc-v-zahranici/rozvojove-projekty/kena--zdravotni-stredisko-itibo/co-se-prave-deje [password] => [poradi] => 1 [hloubka] => 4 [left_node] => 111 [right_node] => 112 [id_menu_vertical] => ) )
Main banner

Pomoc v zahraničí > Rozvojové projekty > Keňa - Zdravotní středisko Itibo > Co se právě děje

 • Lidskoprávní projekty
 • Banglakids
 • Čalantika
 • Itibo
 • Daruj vzdělání
 • Co se právě děje

  Zázraky v Itibu

  Pamella s dcerou16.8.2012

  Naše projektová manažerka Markéta Lančová před týdnem odcestovala do zdravotnického střediska Itibo v Keni, které ADRA provozuje již od roku 2006. Na místě je v tuto chvíli také skupina českých lékařů – dobrovolníků. Práce tam není zrovna málo a lékaři se tam rozhodně nenudí, ostatně dokazují to i zprávy, které Markéta posílá.

   Více...

   

  Jak doktorům utíkal pacient přímo z operačního sálu

  Porod ve zdravotnickém středisku Itibo14. 2. 2012

  Tak opět máme trochu času, abychom vás mohli pozdravit z našeho projektu v Keni a podělit se o pár zážitků, které se nám zapsaly do paměti.

   


  Více...

  Pestré dny v Itibu

  Úspěšný porod přinesl do Itiba velkou radost9.2.2012

  Tak vás opět zdravíme. Jako již tradičně, aktuální zpráva o našem počasí. Stále neprší, sucho, že by ani želvu suchozemskou ven nevyhnal. Chameleony už skoro ani nehledáme, protože dehydratací přischli k větvím :). Umýváme se obden, když se přes noc trochu naplní studna a čerpadlo v ní uložené je schopno nasávat tu trochu vody.

  Více...

  Jak pokračuje léčba popáleného děvčátka?

  Ošetření malé pacientky6. 2. 2012

  Po delší odmlce vás opět zdravíme z rovníku. Hned na úvod, asi nejdůležitější zpráva předchozích dnů, deště jsme se nedočkali. Suchem a neuvěřitelným horkem padají i chameleoni ze stromů jako přezrálé švestky u nás v létě. No, ale léto je vám asi dost vzdálené, vzhledem k neskutečným mrazům, jaké jsou doma. Brrr, to musí být hrozné. Tady stále svítí sluníčko, od brzkého rána do večera. Více...

  "Normální" den v nemocnici Itibo

  Ošetření malého pacienta30. 1. 2012

  Tak tu máme další krásný den pod africkým sluncem. No a deště jsme se opět nedočkali. Pomalu připravujeme naši dívčí část skupiny na to, že budeme používat sprchu možná "řidčeji" než doposud. Ve studni povážlivě klesá hladina vody.

   

  Více...

  Další boj o záchranu života pacienta po násilném útoku

  Zachraňování těžce zraněného pacienta28. 1. 2012

  Ráno jsme se probudili do vcelku krásného afrického dne. Sluníčko už vycházelo a postupně začalo nabírat na své síle. Deště jsme se opět v noci nedočkali, a tak náš pěstěný trávník žloutne a žloutne.

  Upozornění: Následující zpráva realisticky popisuje ošetření pacientů po útoku sečnou zbraní.

  Více...

  Práce studentů v čele s doktorem Stejskalem byla úspěšná

  27. 1. 2012Zachráněné novorozeně

  Po několika dnech intenzivní denní a noční práce okolo malého miminka, konečně slavíme úspěch. Náš malý pacient, který dostal jméno Charles, se natolik zotavil, že mohl s maminkou a v doprovodu několika babiček a tetiček odejít domů.

   

  Více...

  Těžká noc v nemocnici Itibo aneb záchrana obětí brutálního napadení

  Ošetření vážně zraněného pacienta23. 1. 2012

  Přátelé, zdravím Vás z Itiba. Když jsem dopisoval předchozí zprávu a končil ji větou „co nám noc přinese…“, ještě jsem netušil, jak blízko jsem pravdě ...

  Upozornění: Následující zpráva realisticky popisuje ošetření pacientů po útoku sečnou zbraní.

  Více...

  Hned první den řešili medici těžký porod

  Hned první den medici řešili těžký porod

  21. 1. 2012

  Ráno 21. 1. 2012 jsme se probudili do úžasného začátku afrického dne. Sluníčko, teplo kolem 35 °C, jen trochu vyprahlo. Spousta místních nás přišla uvítat. Rozdělili jsme se na skupinky a vyrazili do ambulancí trochu si uspořádat zdravotnické vybavení podle našich představ a potřeb.

   

  Více...

  Medici přicestovali do Itiba

  Čeští medici v nemocnici Itibo

  20. 1. 2012

  Stážisté, povětšinou studenti LF UK, Markéta Strnadová, Monika Paličková, Jiří Polák, Karolína Vízková a Jindra Pešičková, doprovázeni zkušeným lékařem, specialistou na tropické a infekční choroby, doktorem Františkem Stejskalem dnes, 20. ledna 2012, dorazili do Nairobi.

  Více...