Program "Dobrovolníci domů" v Českém Těšíně
ADRA Česká republika

ADRA Česká republika

ADRA Česká republika

Dobrovolnické
centrum

Havířov
Main banner

Dobrovolnictví > Havířov > Dobrovolnické programy > Programy v Českém Těšíně > Program "Dobrovolníci domů" v Českém Těšíně

Informace z centra:

Dobrovolnické centrum ADRA Havířov

Hlavní třída 2/4

736 01 Havířov - Město

 

Hodiny pro veřejnost

(dozvíte se více o dobrovolnictví):

každou středu 10:00 - 16:00

 

Info o dobrovolnictví:

Mobil: +420 732 509 400

E-mail: hana.cadova@adra.cz

 

Info o Charit.obchůdcích:

Mobil: +420 734 350 030

E-mail: dchavirov@adra.cz

 

č. ú. 808777808/0300, VS:850

 

Daruj!

 

Celkový počet návštěvníků: 

 

Program "Dobrovolníci domů" v Českém Těšíně

Už pěknou řádku let navštěvují dobrovolníci v Českém Těšíně seniory v nemocnici a domovech pro seniory. Povídají si, čtou, hrají společenské hry, chodí na procházky…, těch společných aktivit je spousta. Pomáhat druhým je pro dobrovolníky něco tak samozřejmého. Dokazují, že člověk tady na světě není sám pro sebe. A navíc je to příjemné vyplnění volného času a taky možnost seberealizace. Je to prosté, pomáhat je radost!

Ve spolupráci se zaměstnanci sociálního odboru města Českého Těšína Dobrovolnické centrum ADRA nabízí možnost dobrovolnické služby také osamělým seniorům v domácnostech. Tento program již několik let funguje v Havířově a Karviné a za tu dobu se vytvořily desítky nových přátelství mezi seniory a dobrovolníky. Zájemce z řad seniorů vždy nejdříve navštíví koordinátorka programu v Českém Těšíně, je to paní Alena Szkutová, telefonní číslo 734 366 210, e-mail: alena.szkutova@adra.cz. Vysvětlí, jak program funguje, přijde také s dobrovolníkem na první návštěvu a v kontaktu s oběma zůstává po celou dobu trvání programu.

Máte jednu až dvě hodiny volného času týdně a k tomu určitou míru empatie, optimismu, radosti, soucitu a zodpovědnosti? Staňte se dobrovolníkem! Velice rádi Vás proškolíme, pojistíme, zapojíme. Věříme, že i Vy prožijete to, co mnozí naši dobrovolníci vyjadřují takto: „Stal jsem se dobrovolníkem, protože jsem chtěl pomáhat, ale dostal jsem mnohem víc“. Kontaktujte těšínskou koordinátorku ADRY. My už se na Vás moc těšíme, no a senioři? Ti už na Vás přímo čekají... :-)