Zlín
ADRA Česká republika

ADRA Česká republika

ADRA Česká republika

Dobrovolnické
centrum

Zlín
Main banner

Dobrovolnictví > Zlín

Informace z centra:

Dobrovolnické centrum ADRA Zlín

Burešov 4886

Zlín

 

dc.zlin@adra.cz

tel. 731 157 471

 

808777808/0300 v. s. 400

Děkujeme za podporu!

Partneři:
Zlín

Novinky

11.11.2020
Dobrovolníci v době pandemie

Aktuální situace neumožňuje dobrovolníkům návštěvy "jejich" klientů v zařízeních, proto hledáme různé způsoby, jak se mohou dobrovolníci zapojit. Dobrovolníci píší dopisy, pohádky, posílají emaily, povídají si s klienty přes Skype nebo WhatsApp. Mohou také pomoci vymýšlením kvízů a křížovek pro seniory, které jim zpestří dlouhé chvíle.

Číst dále

10.10.2020
Informační schůzka zrušena

Kvůli aktuální epidemiologické situaci bohužel musíme zrušit Informační schůzku pro zájemce o dobrovolnictví, která se měla konat ve středu 14. října. Dobrovolníky ale stále přijímáme a prosíme zájemce, aby nás kontaktovali a domluvili se na individuálním setkání v naší kanceláři na Burešově.

Číst dále

14.09.2020
Hledáme dobrovolníky pro klienty na Zlínsku

Dobrovolnické centrum ADRA Zlín právě teď organizuje nábor dobrovolníků pro klienty v organizacích na Zlínsku. Pro zájemce se se koná INFORMAČNÍ SCHŮZKA O DOBROVOLNICTVÍ ve středu 14. října 2020 od 16 hodin ve Zlínském klubu 204 (bývalá knihovna) v prostorách Křesťanského kulturního centra Zlín.

Číst dále

14.09.2020
Nábor dobrovolníků v Otrokovicích

Právě teď hledáme kamarády pro seniory, děti a lidi se zdravotním postižením pro zařízení v Otrokovicích. Zájemci o dobrovolnickou činnost se mohou zaregistrovat nebo jen získat více informací ve středu 7. října 2020 mezi 13 a 17 hodinou v SENIORu C v Otrokovicích (tř. Spojenců vedle Společenského domu). Zájemci se mohou přihlásit  jako dobrovolníci pro SENIOR, NADĚJI nebo ŠLIKR v Otrokovicích.

Číst dále

03.08.2020
Máme novou přijímající organizaci

Na konci června 2020 jsme podepsali smlouvu s organiza Za sklem o.s. Tato organizace pomáhá lidem s poruchou autistického spektra a od září budou jejich klientům pomáhat i naši dobrovolníci.

Číst dále

09.04.2020
Dobrovolníci pomáhají s roznášením roušek seniorům

Ve spolupráci s městem Zlín se naše dobrovolnické centrum zapojilo do roznášení obálek s rouškami pro seniory starší 70 let. 

Číst dále

25.02.2020
Rozhovor s dobrovolnicí

Slečna Andrea Vrbková už více než rok dochází do Domu služeb seniorům Hvězda, kde se věnuje klientům - seniorům. Pro portál Mladíinfo ČR popsala své zkušenosti s dobrovolnictvím nejen pro seniory, ale také pro děti v rámci dobrovolnického program Pět P. Rozhovor doporučujeme k přečtení.

Číst dále

13.08.2019
Cena Dobrá duše pro našeho dobrovolníka

V červnu se v Praze konalo slavnostní vyhlášení ceny Dobrá duše, kterou organizuje společnost HARTMANN-RICO a jejímž cílem je ocenit práci dobrovolníků se seniory. Zúčastnit se mohou dobrovolníci starší 60 let, které se dlouhodobě věnují pomoci seniorům v zařízeních. Za naše dobrovolnické centrum získal čestné uznání pan Polášek, který dochází do Domova pro seniory na Burešově a v domově organizuje společné zpívání.

Číst dále