Cena Dobrá duše pro našeho dobrovolníka
ADRA Česká republika

ADRA Česká republika

ADRA Česká republika

Dobrovolnické
centrum

Zlín
Main banner

Dobrovolnictví > Zlín

Informace z centra:

Dobrovolnické centrum ADRA Zlín

Burešov 4886

Zlín

 

dc.zlin@adra.cz

tel. 731 157 471

 

808777808/0300 v. s. 400

Děkujeme za podporu!

Partneři:
Cena Dobrá duše pro našeho dobrovolníka

13.8.2019

V červnu se v Praze konalo slavnostní vyhlášení ceny Dobrá duše, kterou organizuje společnost HARTMANN-RICO a jejímž cílem je ocenit práci dobrovolníků se seniory. Zúčastnit se mohou dobrovolníci starší 60 let, které se dlouhodobě věnují pomoci seniorům v zařízeních. Za naše dobrovolnické centrum získal čestné uznání pan Polášek, který dochází do Domova pro seniory na Burešově a v domově organizuje společné zpívání.

Oceněný dobrovolník pan Polášek zaujal porotu svým příběhem aktivního seniora: 

„Chtěl jsem pracovat s dětmi – dříve jsme s vnučkou dost kouzlili. Po upřímné agitaci na seznamovací schůzce dobrovolníků jsem se ale rozhodl věnovat svůj čas seniorům. Dělal jsem si sice starosti, čím je asi zabavím, jenže jako náhodou mě výtah zavezl do 2. patra, kde jsem oslovil mladou instruktorku Evu, s níž jsme po několika větách založili kapelu. Doma jsem pak oprášil klávesy i kytaru a místo Billy Joela se začal zajímat o koledy a lidovky. Ve stále plnější společné jídelně se teď lepšíme od turné k turné a místní už nás berou i se všemi kiksy…

Ještě před několika lety bych pro klikatou cestu, která mě z bludiště plánů zavedla až do Domova pro seniory Burešov, našel jednoduché vysvětlení NÁHODA. Dnes při životním ohlédnutí toto pojmenování přehodnocuji s úctou k Tomu, který do mého osudu vložil ZÁMĚR.“

Svůj osobní příběh sděluje podle svých slov hlavně proto, aby ve světě nenávisti usnadnil rozhodování těm, kteří prozatím jen tuší smysl našeho bytí – pomáhat bezmocným.

Čestné uznání získal také domov pro seniory Burešov za vytváření výjimečného prostředí pro dobrovolnickou pomoc a podporu projektů pro seniory.

 

uznani

 

 Kategorie: Zlín