Nábor dobrovolníků v Otrokovicích
ADRA Česká republika

ADRA Česká republika

ADRA Česká republika

Dobrovolnické
centrum

Zlín
Main banner

Dobrovolnictví > Zlín

Informace z centra:

Dobrovolnické centrum ADRA Zlín

Burešov 4886

Zlín

 

dc.zlin@adra.cz

tel. 731 157 471

 

808777808/0300 v. s. 400

Děkujeme za podporu!

Partneři:
Nábor dobrovolníků v Otrokovicích

14.9.2020

Právě teď hledáme kamarády pro seniory, děti a lidi se zdravotním postižením pro zařízení v Otrokovicích. Zájemci o dobrovolnickou činnost se mohou zaregistrovat nebo jen získat více informací ve středu 7. října 2020 mezi 13 a 17 hodinou v SENIORu C v Otrokovicích (tř. Spojenců vedle Společenského domu). Zájemci se mohou přihlásit  jako dobrovolníci pro SENIOR, NADĚJI nebo ŠLIKR v Otrokovicích.

Náplň dobrovolnické činnosti je různorodá, záleží na tom, jaké cílové skupině se dobrovolník chce věnovat. Stačí věnovat hodinu nebo dvě týdně. Dobrovolníci mohou pomáhat seniorům v SENIORu Otrokovice, zdravotně postiženým lidem v NADĚJI Otrokovice nebo si hrát s dětmi, případně pomáhat s doučováním ve ŠLIKRu na Trávníkách.

Dobrovolnictví není přínosem jen pro klienty, ale také pro dobrovolníky samotné. Získají nové zkušenosti a přátele a především příjemně a užitečně stráví svůj volný čas.

 

Dobrovolnické programy v Otrokovicích

SENIOR Otrokovice

- úkolem dobrovolníků je zpříjemňovat volný čas seniorům - dobrovolníci si s klienty povídají, hrají hry, zpívají, doprovází je na procházky atd. Záleží na zájmu klienta. Jeden dobrovolník navštěvuje jednou za týden jednoho až dva klienty. Dobrovolníci mohou pomáhat v SENIORu - budově B i C.
-  více zde: www.senior-otrokovice.cz

 

NADĚJE Otrokovice

1. stacionář
- klienty jsou zde lidé s různým stupněm mentálního nebo fyzického postižení. Dobrovolník může pomoci např. při skupinových aktivitách nebo se věnovat konkrétnímu klientovi a povídat si s ním, doprovodit ho na nákupy nebo na procházku.

2. chráněné bydlení
- dobrovolníci pomáhají jako společníci a podpora klientům chráněného bydlení - účastní se společných aktivit, doprovází klienty
- více zde: www.nadeje.cz/otrokovice

 

ŠLIKR Otrokovice

- dobrovolníci zde pomáhají zejména s doučováním dětí nebo při aktivitách, které se v klubu odehrávají
- více zde: http://www.unko.cz/index.php/slikr/co-je-slikrKategorie: Zlín