Frýdek-Místek
ADRA Česká republika

ADRA Česká republika

ADRA Česká republika

Dobrovolnické
centrum

Frýdek-Místek
Main banner

Dobrovolnictví > Frýdek-Místek

Informace z centra:

POHOVORY PRO ZÁJEMCE O DOBROVOLNICTVÍ SE KONAJÍ:

KAŽDOU PRVNÍ STŘEDU V MĚSÍCI

14 - 17 HODIN

(NEBO DLE DOMLUVY:

tel: 739 320 717)


Dobrovolnické centrum

ADRA Frýdek-Místek

Radniční 1242

Frýdek - Místek 738 01


Bankovní spojení:

ČSOB, a.s., Praha

č. účtu: 808777808/0300 v. s. 210


Frýdek-Místek

Novinky

25.03.2021
Podpora rodin s dětmi s autismem se nezastavila…

Náš program zaměřený na podporu dětí s poruchou autistického spektra a jejich rodin zpomalil, ale nezastavil 😊. Tak jak nám epidemická situace a s tím spojená hygienická opatření dovolovala, jsme realizovali i naše aktivity. Pracovali jsme s jednotlivci a malými skupinkami na nácvicích herních, komunikačních a sociálních dovedností. Pro naše děti i jejich rodiče je tato doba nesmírně náročná a vyčerpávající.

Číst dále

07.03.2021
Dobrovolnictví v domácnostech seniorů

V této nelehké době je toho mnoho zakázáno, avšak dobrovolnictví je jedna z mála činností, které se i nadále lze věnovat. Od pondělí 1. března platí výrazná omezení pohybu. Nemůžeme opustit území okresu, na jehož území máme trvalý pobyt nebo bydliště. Jednou z výjimek tohoto zákazu je právě dobrovolnická činnost, resp. nezbytná cesta za účelem zajištění nezbytných potřeb pro jinou osobu.

Číst dále

04.03.2021
Jenda a další krásný "Příběh dobrovolníka"

Narodil jsem se na jižní Moravě, ve Znojmě. Od malička jsem viděl své rodiče pomáhat druhým lidem – sousedům, přátelům i cizím lidem; na poli, v zahradě, při stěhování či malování. Se sestrou nás rodiče brali často s sebou. O tom se doma nevedla diskuze. Ale mě to neodradilo, právě naopak. Viděl jsem tu užitečnost a hlavně radost, kterou jakákoliv nezištná, nečekaná pomoc lidem působila.

Číst dále

02.03.2021
Uzavření ADRA obchodů, pozvánka do našeho on-line obchodu

Od dnešního dne platí nová vládní nařízení, která nařizují uzavření obchodů včetně těch s dětským zbožím. Naše ADRA obchody jsou uzavřeny, přijměte proto, prosím, pozvánku do našeho on-line ADRA obchodu. Během tohoto týdne pro vás zaměstnanci ADRA obchodu a dobrovolníci ze Studentský dobrovolnický klub ADRA Frýdek-Místek nachystají krásné knihy, hračky, oblečení, doplňky a obuv pro malé i velké...

Číst dále

24.02.2021
Dobro v Kroměříži

I v Kroměříži máme spousty skvělých lidí se srdcem na dlani. Jedním z nich je naše dobrovolnice Eva, která dochází do Domova pro osoby se zdravotním postižením Barborka.  „Pravidelně docházím za Terezkou a jejími kamarády, kde neustále něco vyrábíme, tvoříme, zpíváme, malujeme, ale hlavně se při tom dobře bavíme, smějeme a to je to, co náš všechny spojuje. 

Číst dále

18.02.2021
Nakupujete on-line?

Nakupujete on-line? A věděli jste, že nás tím můžete podpořit, aniž by vás to cokoliv stálo? Na odkaze http://bit.ly/30Kc-pro-ADRA-Frydek-Mistek-Dobrovolnicke-centrum si přidejte Pomocníka a naše Dobrovolnické centrum ADRA za to od společnosti GIVT dostaneme bonus 30 Kč. S Pomocníkem pak můžete nakupovat přes internet, jak jste zvyklí, ale část peněz z vaší objednávky půjde na dobrou věc pro naši organizaci.

Číst dále

18.02.2021
Jak pomoci nejen osamělým seniorům?

Jak pomoci nejen osamělým seniorům? Jak pomoct nejen osamělým seniorům ve vašem okolí? Stačí se zapojit do dobrovolnických programů ADRA ve vašem městě. Pro více informací volejte a pište:

Číst dále

09.02.2021
ADRA obchody otevřeny v omezeném režimu

Od pondělí 8. února 2021 budeme mít ve všech našich ADRA obchodech opět otevřeno! V nabídce bude pouze dětské zboží. Navštivte některý z našich znovuotevřených ADRA obchodů ve Frýdku-Místku, Třinci, Jablunkově, Frýdlantu nad Ostravicí. Naše obchody budou otevřeny od 9 do 14 hodin od pondělí do pátku.

Číst dále

07.02.2021
Den svatého Valentýna

Rok 2020 se mohl zdát magický svým datem, průlomovým, plným předsevzetí a plánů. Byl jiný, než jsme, kdo chtěl. Najednou je to jiné, když někomu přejete k narozeninám a říkáte to klasické „štěstí, zdraví a lásku“. Málokdo zůstává netečným při, i kdyby jen rychlém přečtení, výpovědi o směnách zdravotních sestřiček, lékařů, sanitářek či dobrovolníků na covidových oddělení nemocnic.

Číst dále

31.01.2021
ADRA obchod Frýdek-Místek

Charitativní obchůdky se dočkaly novinek v podobě nového jména i nového prostředí. Nově můžete „nakupovat“ z pohodlí domova v ADRA obchodě! Opět v režimu veřejné sbírky, jejíž výtěžek je použit na podporu dobrovolnických programů ve městech Frýdek-Místek, Frýdlant nad Ostravicí, Pržno, Ostravice, Frenštát pod Radhoštěm, Nový Jičín, Kopřivnice, Příbor, Třinec, Jablunkov, Kroměříž..

Číst dále

1 - 10 z 518

    1 2 3 4 5