O nás
ADRA Česká republika

ADRA Česká republika

ADRA Česká republika

Dobrovolnické
centrum

Chomutov
Main banner

Dobrovolnictví > Chomutov > O nás

Informace z centra:

Tereza Petřinová

vedoucí DC ADRA Chomutov

(informace z centra)

mobil: +420 603 170 852
email: dcchomutov@adra.cz

O nás

Dobrovolnické centrum ADRA Chomutov vzniklo v polovině ledna roku 2015 jako zcela nová pobočka humanitární organizace ADRA v ČR. 

V regionu Chomutov a nejbližším okolí zajišťujeme kompletní dobrovolnický servis pro neziskové organizace poskytující sociální, zdravotní a pro-rodinné služby. 

V rámci naší činnosti chceme nejen pomáhat, ale i propagovat dobrovolnictví a motivovat lidi všech věkových kategorií tak, aby se dobrovolnictví stalo přirozenou součástí naší společnosti.

Za necelé dva roky činnosti jsme zapojili více než 40 dobrovolníků v 11 přijímajících organizacích. Mimo jiné se nám podařilo navázat úzkou spolupráci s Rodinným centrem Rozmarýn. Máme tak jedinečnou možnost se celoročně zapojovat se do společných akcí pro veřejnost a zároveň zde účelně prezentovat dobrovolnictví.

Naše dobrovolníky můžete pravidelně potkávat v Domově pro seniory a v Domově pro osoby se zdravotním postižením na Písečné, v organizaci KCR Horizont, Člověk v tísni, v nemocnici na onkologickém oddělení, v rodinných centrech a dalších organizacích, kde se věnují klientům, pacientům, rodičům a dětem. 

I v následujících letech se budeme zaměřovat zejména na propagaci dobrovolnictví formou:

Budeme rádi, když nás budete podporovat.

Jak nás podpořit?