Prvopočátky Studentského klubu
ADRA Česká republika

ADRA Česká republika

ADRA Česká republika

Dobrovolnické
centrum

Havířov
Main banner

Dobrovolnictví > Havířov > Studentský dobrovolnický klub ADRA > Prvopočátky Studentského klubu

Informace z centra:

Dobrovolnické centrum ADRA Havířov

Hlavní třída 2/4

736 01 Havířov - Město

 

Hodiny pro veřejnost

(dozvíte se více o dobrovolnictví):

každou středu 10:00 - 16:00

 

Info o dobrovolnictví:

Mobil: +420 732 509 400

E-mail: hana.cadova@adra.cz

 

Info o Charit.obchůdcích:

Mobil: +420 734 350 030

E-mail: dchavirov@adra.cz

 

č. ú. 808777808/0300, VS:850

 

Daruj!

 

Celkový počet návštěvníků: 

 

Prvopočátky Studentského klubu

Studentský klub byl založen v dubnu 2017 Janou Žoričovou a zpočátku měl 4 členy, studenty gymnázia na ulici Studentská v Havířově. Netrvalo dlouho a po úvodním seznámení se uskutečnila první akce – výlet do ostravské Zoo s klienty Chráněného bydlení Santé. Výlet se konal v neděli 30. dubna 2017, počasí bylo skvělé. Díky dobrovolníkovi Kubovi jsme se účastnili přednášky ve výukovém centru, kde jsme se dozvěděli spoustu zajímavostí ze života zvířat a také si mohli pohladit živého hada - Korálovku a Agamu. Byl to jedinečný zážitek. Příjemně unaveni jsme se vraceli ke svým domovům... Díky všem, byl to báječně strávený den :-)

Poté se členská základna začala pomalu rozrůstat o nově příchozí a co nevidět jsme zorganizovali druhou akci – předčítání z knížek v Domově pro seniory Helios. K tomu jsme v 'konkurenčním' středisku Luna se seniory opékali párky, a také jsme vystoupili na módní přehlídce v rámci oslavy mezinárodního dne dobrovolníků v Kulturním domě Petra Bezruče v Havířově. To už nás bylo rovných 10. To největší nás však teprve čekalo.

V první polovině roku 2018 jsme realizovali velkolepý projekt Hravé stáří. Jednalo se o sérii vystoupení, kdy jsme s naším programem navštívili celkem 13 domovů pro seniory v rámci okresu Karviná. Součástí programu bylo hádání fotek známých osobností, hraní scének z filmů a pouštění písniček s překvapením na závěr. Více informací o našich vystoupeních včetně fotek najdete na stránkách: www.hrave-stari.estranky.cz

Projekt Hravé stáří sice skončil, ale Studentský klub pokračuje dále. Už máme za sebou i jiné úžasné akce jako je například Taneční s úsměvem (pod vedením profesionálního tanečníka Zdeňka Chlopčíka). V roce 2019 mělo taneční premiéru a zároveň velký úspěch. Byli jsme ve spolupráci s havířovským spolkem ADAM, který sdružuje mládež s autismem. Byl to jedinečný zážitek!

Na našich pravidelných schůzkách se neustále plánuje a přemýšlí, jak zdokonalit náš záměr pomáhat lidem. Prožili jsme spolu už kdejaké větší i menší akce a vždycky to stálo za to. Pomáhat má smysl. Snažíme se zaměřit na různé cílové skupiny, nejen na seniory, ale i na děti a osoby se zdravotním postižením.

Chceš s námi měnit svět k lepšímu? Neváhej a zapoj se do našeho týmu. Chci se stát studentským dobrovolníkem.

Koordinátorka Studentského dobrovolnického klubu:

Ing. Veronika Šutová

e-mail: veronika.sutova@adra.cz

tel.: 739 605 901

 

 

 


Fotogalerie