Dvě radostné věci z poslední doby
ADRA Česká republika

ADRA Česká republika

ADRA Česká republika

Dobrovolnické
centrum

České Budějovice
Main banner

Dobrovolnictví > České Budějovice

Informace z centra:

„Starajíce se o štěstí druhých, nacházíme své vlastní.“

Platon

DC ADRA ČB
F. Šrámka 34
370 01 Č. Budějovice
dccb@adra.cz
+420 731 705 002

 

 

 

číslo účtu veřejné sbírky:
808777808/0300,
v.s. 240

Program Mince denně

Celkový počet návštěvníků: 

 

Dvě radostné věci z poslední doby

21.1.2021
Tak nový rok už zase plyne den po dni… A zatím se netváří, že by se chtěl oproti tomu minulému začít měnit. Nouzový stav stále platí a s ním spousta opatření. Zkrátka doba je to stále složitá a není jiná cesta, než si prostě cíleně hledat menší a větší radosti.
 
Tady jsou aspoň dvě radostné věci, které mě hned napadly (pokračování příště ;-):
 
Je moc milé, když se mi rozezvoní telefon a na druhé straně se ozve známý hlas, který se ptá: „Je tam paní Adřička? … to jsem ráda, potřebovala bych zase něco nakoupit.“ Nakupujeme už od října a tak už se s našimi milými seniory docela dobře znám. Vím, co jim chutná, kde rádi nakupují, ale taky, co jim dělá obavy a na co se těší. Vnímám, že jsme pro ně taková jistota v nejistotě. Neví, co všechno takhle doba ještě přinese, jak dlouho to celé potrvá, ale ví, že Adřička je tu pro ně! 
 
Je úžasné, když práce, kterou děláte, má pro někoho opravdu smysl. Má sílu měnit životy konkrétních lidí k lepšímu. Díky dobrovolnici Ivě a dobrovolníkovi Martinovi nebudou dvě úžasné ženy – naše nové klientky v domácnosti, už na svoje starosti i radosti samy! Je to silná chvíle, když slyšíte dojetí v jejich hlase, protože díky našemu centru našly cestu ze samoty.
 
Mám radost, když v praxi můžu naplňovat poslání ADRY a propojovat lidi, kteří potřebují pomoct s lidmi, kteří naopak pomáhat chtějí.
 
Děkuji ze srdce všem, kteří jdou do toho s námi!❤
 
Iva Kyselová
Vedoucí DC ADRA ČB


Kategorie: České Budějovice