► Chci se stát dobrovolníkem
ADRA Česká republika

ADRA Česká republika

ADRA Česká republika

Dobrovolnické
centrum

Brno
Main banner

Dobrovolnictví > Brno > ► Chci se stát dobrovolníkem

Informace z centra:

DC ADRA Brno,
hlavní kancelář

Cejl 37/62
Brno 602 00


Pracoviště a charitativní obchůdek Vyškov

Žižkova 537/15, 682 01 Vyškov

Otevírací doba obchůdku:

PO 9.00 – 16.00
ÚT 9.00 – 16.00
ST 9.00 – 16.00
ČT 9.00 – 17.00
PÁ 9.00 – 14.00


Bankovní spojení

Číslo účtu veřejné sbírky:

808777808/0300
variabilní symbol 290

► Chci se stát dobrovolníkem

Jak dobrovolnictví funguje?

Naši dobrovolníci přinášejí radost a lidskou blízkost do sociálních a zdravotnických zařízení v Brně a na Vyškovsku. Pravidelné návštěvy osamělým klientům vrací chuť do života a obohacují i samotné dobrovolníky, kteří získávají nová přátelství a zkušenosti.

Dobrovolník ke klientovi obvykle dochází každý týden na jednu až dvě hodiny. Společně strávený čas může vypadat různě – některé dvojice si spolu povídají nebo čtou, jiné chodí na procházky nebo hrají společenské hry. V ideálním případě by setkání měla být příjemná a obohacující pro obě strany.

Můžu se stát dobrovolníkem i já?

Samozřejmě! Hlavním předpokladem pro dobrovolnictví je ochotné srdce a zájem o druhé, o vše ostatní se postaráme my. Zajistíme vaši přípravu, vedení, pravidelné supervize i pojištění.

Nejprve vás pozveme na osobní schůzku, abychom si vyslechli vaše očekávání a představili, co ADRA nabízí. Je pro nás důležité sladit představy tak, aby spolupráce byla pro všechny přínosná. Následně absolvujete krátké školení, kde se dozvíte praktické informace, které se mohou při dobrovolnické službě hodit. Nakonec vás doprovodíme do vybraného zařízení a zprostředkujeme seznámení s klientem.

Tím ale naše spolupráce neskončí, v kontaktu s vámi budeme i nadále, abychom vám v případě potřeby poskytli jakoukoliv podporu. Jednou za půl roku se s vámi také sejdeme na skupinových setkáních s ostatními dobrovolníky, tzv. supervizích.

Napadají vás další otázky? Nebo už máte jasno a chcete do toho jít s námi? V každém případě budeme rádi, když nás kontaktujete.