"Zvedni zadek s Adrou!" a podpoř dobrovolnictví v Česku.
ADRA Česká republika

ADRA Česká republika

ADRA Česká republika

Array ( [0] => stdClass Object ( [id_category] => 42 [id_type] => 8 [id_alias_category] => [id_podstromu] => [id_parent_category] => 1 [id_document] => [id_root_node] => 1 [id_modul] => 10 [id_user] => 3 [id_layout] => [title] => Novinky [is_container] => [is_prefered] => [is_hide_column] => [is_perex] => [is_private] => [is_deleted] => [address] => [url] => novinky [urlfull] => novinky [password] => [poradi] => 24 [hloubka] => 1 [left_node] => 1592 [right_node] => 1593 [id_menu_vertical] => 928 ) )
Main banner

Novinky

"Zvedni zadek s Adrou!" a podpoř dobrovolnictví v Česku.

15.8.2019

Co vznikne, když se spojí dobrodružná nátura členů spolku Zvedni zadek a otevřenost Adry novým výzvám a nápadům na to, jak podpořit dobrou věc? Odpověď je jednoduchá: happening "Zvedni zadek s Adrou"!

Pod heslem: Nemusíš být superhrdina, abys mohl dělat velké věci, pořádá iniciativa Venujcas.cz, jíž je výše zmíněný spolek součástí, koloběžkovou cestu z Ostravy do Klatov, aby zvýšily povědomí o fenoménu dobrovolnictví u seniorů a aby jej také prakticky podpořily. Na konci každé etapy navštíví koloběžkáři domov pro seniory, kde uspořádají přednášku o svých cestách a stráví čas s klienty domovů. Stanou se z nich tak alespoň na chvíli adří dobrovolníci. 

Cesta potrvá od 17.8. do 24.8. Účelem je upozornit na problém osamocení a prohlubující se generační propasti a na možnosti jejich zmírnění.

Ostrava je sídlem největšího dobrovolnického centra ADRA v republice, proto ambasadoři vyrážejí na cestu do západních Čech právě odsud. Na svých dvou kolech tak přivezou zprávu o tom, co dobrovolnictví dokáže, do míst, kde se oproti Moravě teprve rozvíjí. Startovat se bude přímo v dobrovolnickém centru v Ostravě 17.8. v 8:00 na adrese Martinovská 3247/164 723 00 Ostrava – Martinov. 

Během happeningu poběží veřejná sbírka na otevření nového dobrovolnického centra ADRA v Klatovech a rekonstrukci daných prostor. Přispět lze na veřejný sbírkový účet 808777808/0300 VS 820. 

Chcete se do akce zapojit? Jezdíte rádi na koloběžce?

Připojte se na jednu z etap nebo rovnou na celou cestu! Ozvěte se koordinátorovi akce - Nikolovi  Novákovi.

Více informací na:

venujcas.cz a adraklatovy.cz, případně na fb stránkách Zvednizadekdobrovolnické centrum ADRA Klatovy

 Kategorie: Dobrovolnictví