Ve škole v Damašku se opět budou učit děti
ADRA Česká republika

ADRA Česká republika

ADRA Česká republika

Array ( [0] => stdClass Object ( [id_category] => 42 [id_type] => 8 [id_alias_category] => [id_podstromu] => [id_parent_category] => 1 [id_document] => [id_root_node] => 1 [id_modul] => 10 [id_user] => 3 [id_layout] => [title] => Novinky [is_container] => [is_prefered] => [is_hide_column] => [is_perex] => [is_private] => [is_deleted] => [address] => [url] => novinky [urlfull] => novinky [password] => [poradi] => 24 [hloubka] => 1 [left_node] => 1592 [right_node] => 1593 [id_menu_vertical] => 928 ) )
Main banner

Novinky

Ve škole v Damašku se opět budou učit děti

21.12.2018

S koncem roku přichází i dokončení některých z našich projektů, a proto jsme rádi, že vám můžeme představit jejich výsledky. Vedoucí zahraničních projektů Zbyněk Wojkowski navštívil v těchto dnech Sýrii a zaslal nám fotodokumentaci toho, jak se podařilo pomoci lidem vracejícím se do svých domovů poničených válečným konfliktem.

 

S postupnou stabilizací bezpečnostní situace v řadě regionů v Sýrii se Syřani, kteří před konfliktem prchli do odlehlejších regionů, postupně vracejí do svých domovů v Damašku a dalších městech.

Projekt “Obnovení infrastruktury v Damašku pro navrátivší se rodiny” se zaměřil na pomoc lidem, kteří přicházejí do venkovské části Damašku. Rodiny zde narážejí na špatné podmínky a nefunkční infrastrukturu, včetně poškozené kanalizace či rozpadlých škol. Řada domů je neobyvatelná nebo značně poničená vlivem války.

ADRA opravila poškozené byty a kanalizaci, ale také školu, která se tak mohla navrátit svému původnímu účelu. V posledních měsících totiž sloužila jako ubytovna pro vnitřně přesídlené osoby - uprchlíky ve vlastní zemi. Oprava této školy ilustruje, jak se postupně situace v Sýrii zlepšuje a vnitřní uprchlíci se vracejí do svých původních domovů. Děti z navrátivších se rodin budou moci opět chodit do školy a pokračovat ve vzdělávacích aktivitách v bezpečném prostředí.

Projekt je podpořen z prostředků Ministerstva zahraničních věcí ČR v rámci humanitární pomoci poskytované do zahraničí.Přispět můžete i Vy:

darem na konto veřejné sbírky 66888866/0300, variabilní symbol 384Kategorie: Sýrie – Obnovení infrastruktury v Damašku pro navrátivší se rodinyFotogalerie