Pomáháme v Libanonu: čistá voda pro 700 domácností
ADRA Česká republika

ADRA Česká republika

ADRA Česká republika

Array ( [0] => stdClass Object ( [id_category] => 42 [id_type] => 8 [id_alias_category] => [id_podstromu] => [id_parent_category] => 1 [id_document] => [id_root_node] => 1 [id_modul] => 10 [id_user] => 3 [id_layout] => [title] => Novinky [is_container] => [is_prefered] => [is_hide_column] => [is_perex] => [is_private] => [is_deleted] => [address] => [url] => novinky [urlfull] => novinky [password] => [poradi] => 24 [hloubka] => 1 [left_node] => 1592 [right_node] => 1593 [id_menu_vertical] => 928 ) )
Main banner

Novinky

Pomáháme v Libanonu: čistá voda pro 700 domácností

7.11.2018

Minulý týden se vedoucí zahraničního oddělení, Zbyněk Wojkowski, vrátil z monitorovací cesty po Libanonu, kde se ADRA stará o přístup k vodě a sanitaci pro syrské uprchlíky žijící v údolí Biká. Sám Zbyněk cestu shrnul slovy: „Nikdy bych nevěřil, že mi udělá takovou radost skruž vylitá betonem,“. Začal se zde totiž úspěšně stavět vodojem, který bude sloužit jak libanonské vesnici, tak syrským uprchlíkům, a to i v suchých obdobích, kdy jiné zdroje vody už docházejí.

Zároveň se místním v Housh Snaid rozdistribuovalo 200 kusů nádob na vodu o objemu 1 m3. Svoje nadšení neskrývala ani paní Amena, když se svěřila: „Jsem tak ráda, že nemusím tahat vodu v plastových lahvích, ale mohu si ji nechat přivést v cisterně. Od řidiče zároveň dostanu slevu, takže mě to celé vyjde ještě levněji.“ Její osud, podobně jako tisíců dalších, je velmi pohnutý. Poté, co se v Sýrii zasažené ozbrojeným konfliktem její manžel stal nezvěstným, se odstěhovala se svými dvěma dětmi k bratrovi, který pracuje jako dělník a snaží se je uživit.

Projekt změní životy 700 domácnostem ve vesnici Taraya. Tamní obyvatelé budou mít přístup k čisté vodě na pití, vaření i osobní hygienu. Dalších 200 rodin může uskladnit nádoby s vodou blízko svých obydlí a nemusí k těžko dostupným vodním zdrojům chodit se zcela nepostačujícími lahvemi. 

Projekt je podpořen z prostředků Ministerstva zahraničních věcí ČR v rámci humanitární pomoci poskytované v zahraničí. 

 Kategorie: Libanon - Přístup k vodě a sanitaci pro syrské uprchlíky v údolí BikáFotogalerie