Programy
ADRA Česká republika

ADRA Česká republika

ADRA Česká republika

Dobrovolnické
centrum

Praha
Main banner

Dobrovolnictví > Praha > Programy

Informace z centra:

DC ADRA Praha

Markova 600/6

158 00 Praha 5 

 

 

Koordinátorka dobrovolníků

Barbora Bezděkovská

email: barbora.bezdekovska@adra.cz

mobil: +420 739 605 899

 

 

Metodik a projektový pracovník

Pavlina Burkovičová

email: pavlina.burkovicova@adra.cz

Mobil: +420 737 613 131


 

Partneři:Programy

NEMOCNICE

Dobrovolníci docházejí do Nemocnice Na Františku za pacienty na oddělení dlouhodobě nemocných a interní oddělení. Dobrovolník je společníkem nemocného. Hlavním úkolem dobrovolníka je rozptýlit, odvést pozornost pacienta od jeho trápení, bolestí, často nejistoty a strachu. Dobrovolníci si s pacienty povídají, naslouchají, hrají společenské hry, doprovází je na procházkách, čtou knihy, malují a nebo si s nimi třeba zpívají.

 

DOMOVY PRO SENIORY

Dobrovolníci docházejí do 6 domovů pro seniory v Praze, kam místním klientům přinášejí podněty z okolního světa, zájem, přátelství, blízkost. Rádi si společně povídají o knihách, divadle, novinkách v Praze, vzpomínkách z mládí, ale vítají také zpěv, hraní společenských her, nebo procházky po zahradě či blízkém okolí.

 

DĚTSKÉ PROGRAMY

Spolupracujeme se dvěma dětskými domovy a třemi Klokánky. V dětském domově se setkávají vždy jeden dobrovolník - jedno konkrétní dítě. Vytváří si tak nový vztah, kdy děti mohou mít někoho jen pro sebe, kamaráda, který za nimi pravidelně dochází a společně tráví volný čas.

V Klokáncích dobrovolníci pomáhají zajišťovat volnočasové skupinové aktivity. Mohou si vybrat podle oblasti, která jim vyhovuje (pohybové, kreativní, hudební činnosti) a také věkové zařazení (mladší děti, starší, předškolní atd.)