Představujeme malé VELKÉ hrdiny Ceny Michala Velíška 2018
ADRA Česká republika

ADRA Česká republika

Array ( [0] => stdClass Object ( [id_category] => 48 [id_type] => 0 [id_alias_category] => [id_podstromu] => [id_parent_category] => 1 [id_document] => [id_root_node] => 1 [id_modul] => [id_user] => 3 [id_layout] => [title] => Nadace ADRA [is_container] => [is_prefered] => [is_hide_column] => [is_perex] => 1 [is_private] => [is_deleted] => [address] => [url] => nadace-adra [urlfull] => nadace-adra [password] => [poradi] => 7 [hloubka] => 1 [left_node] => 1268 [right_node] => 1367 [id_menu_vertical] => ) )
Nadace ADRA
Main banner

 

Veřejná sbírka

,,Pomáhat může každý"

57333375/0300

 

Darovat online

 

 

Podpora projektů

 8800088/0300

 

 

Partneři

Představujeme malé VELKÉ hrdiny Ceny Michala Velíška 2018

15.11.2018

S dnešní mladou generací to není zas až tak hrozné. Důkazem toho jsou činy nominovaných dětí na Cenu Michala Velíška. Posuďte sami.

     7letý Adam s 4letou Eliškou po havárii auta nezazmatkovali a zastavovali kolemjedoucí auta, aby tak pomohli zaklíněnému řidiči - svému tatínkovi, který si nemohl ani zavolat pomoc.

     7letý Ronald sám v noci zavolal mamince záchranku, když ji nečekaně postihla mrtvice. Tím jí zachránil život.

     9letá Alexandra byla doma jen s 89letou babičkou. Ta nečekaně spadla ze schodů a Saša neohroženě postupovala při její záchraně přesně, jak to viděla v televizi u herců Modrého kódu.

      9letý Šimon poté, co jeho kamarád při hře v lese spadl ze 7m srázu a zranil se, mu přivolal záchranku, kterou navíc v těžkém terénu přesně navigoval.

    9letý Viktor s 11letým Janem postupovali naprosto profesionálně, když při hře jejich kamarád spadl nečekaně do ledové vody hluboké protipožární nádrže. Sami ho vyprostili, aniž by ohrozili sami sebe.

    10letá Dominika si při jízdě vlakem všimla u nádraží v kolejišti ležící ženy. Oslovila několik dospělých, aby jí pomohli. Marně. Sama proto zavolala na tísňovou linku, aby ji neusmrtil žádný vlak. Tím ženě zachránila život.

     10letý Petr zorganizoval pomoc, když našel na schodišti domu svého kamaráda cizí paní, která měla epileptický záchvat. Zatímco kamarád běžel k sousedům pro pomoc, Péťa zavolal tísňovou linku a předal bezchybně veškeré potřebné informace.

     11letá Valérie se nenechala ve škole odbýt plačící spolužačkou, která se jí nakonec svěřila, že spolykala větší množství prášků. Přiměla ji ke zvracení a běžela to oznámit paní učitelce.

     12 letá Julie na přechodu bleskurychle strhla malého brášku, až upadl, a sama musela uskočit, když se na ně nečekaně rozjelo stojící auto; řídila ho dívka s čerstvým řidičákem.

     13letá Eliška zahnala na rušné ulici násilníka, který chtěl okrást nevidomou starou paní, a až do příjezdu záchranky ji utěšovala.

      Ani ne 14 letý Vojtěch přivolal a navigoval záchranku do lesa, když při jízdě na kole jeho kamarád měl nečekaný pád, při němž upadl do bezvědomí.

     14letý Tomáš s 11letou sestrou Miluší a 13letým Janem se při Tříkrálové sbírce nenechali odradit, když jim jejich známý, který je očekával, nepřišel otevřít. Našli ho doma bezvládně ležet na zemi. Zatímco Honzík běžel před dům čekat na záchranku, Tomáš ihned zavolal otci a společně s Miluškou hovořili s dezorientovaným seniorem až do příjezdu záchranářů.

     15letý Petr byl nečekaně, bezdůvodně a brutálně napaden na ulici starším mladíkem. Při vyšetřování se ukázalo, že Petra městská policie zná. Před časem našel se spolužáky na ulici tašku s celým důchodem jedné staré paní. Vše okamžitě odnesl na policejní služebnu a odmítl nálezné.

Pro Václava Velčovského, náměstka MŠMT, bylo tak velkým potěšením veřejně poděkovat těmto dětem a předat jim dárky s pamětními listy. I přes jejich velmi nízký věk dokázaly svou pohotovostí, rozhodností a statečností zachránit lidské zdraví nebo životy. Staly se tak nejen vzory pro své vrstevníky, ale také příkladem pro dospělé. To jednoznačně potvrdili i hasiči ze Záchranného sboru Středočeského kraje, kteří pro ně a jejich sourozence připravili a osobně vedli dětskou sekci semináře, který tradičně předchází slavnostnímu vyhlášení držitele Ceny. „Naše" malé VELKÉ hrdiny pak představili víc jak stovce účastníků tohoto odborného semináře (diskutujících na téma „Proměny hrdinství“). Atmosféru z celého dne lze vytušit i z fotogalerie. Že děti prožily pestré dopoledne, dokládají např. slova maminky hrdinky Saši: „Velmi děkujeme za dnešek. Perfektní organizace na minutu. Velmi děkuju i za dceru Míšu - byla nadšená! Myslím, že takhle přesnou a perfektní, přatelskou a klidnou organizaci jsem ještě nezažila. Jsme nadšení a děkujeme.“

Co dodat? Pochvala nás těší a samozřejmě jsme ji tlumočili i hasičům z Kladna.Kategorie: Nadace ADRA