Nadace ADRA
ADRA Česká republika

ADRA Česká republika

Array ( [0] => stdClass Object ( [id_category] => 48 [id_type] => 0 [id_alias_category] => [id_podstromu] => [id_parent_category] => 1 [id_document] => [id_root_node] => 1 [id_modul] => [id_user] => 3 [id_layout] => [title] => Nadace ADRA [is_container] => [is_prefered] => [is_hide_column] => [is_perex] => 1 [is_private] => [is_deleted] => [address] => [url] => nadace-adra [urlfull] => nadace-adra [password] => [poradi] => 7 [hloubka] => 1 [left_node] => 1268 [right_node] => 1369 [id_menu_vertical] => ) )
Nadace ADRA
Main banner

Nadace ADRA

 

Veřejná sbírka

,,Pomáhat může každý"

57333375/0300

 

Darovat online

 

 

Podpora projektů

 8800088/0300

 

 

Partneři

Nadace ADRA

Mezinárodní humanitární organizace ADRA poskytuje pomoc lidem v nouzi po celém světě. V České republice působíme od roku 1992. Podporujeme zde konkrétní osoby a rodiny, jež se ocitly v tíživé životní situaci v důsledku mimořádných událostí. Cenou Michala Velíška upozorňujeme na neobyčejné činy „obyčejných lidí“, kteří pomohli, když šlo někomu o život. Přispíváme na realizaci projektů nevládních neziskových organizací působících především v sociální a zdravotnické oblasti.

Děkujeme za vaši podporu, spolupráci, věrnost, důvěru a zájem.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Novinky

28.11.2021
Giving Tuesday. Děkujeme všem našim dárcům

Světový den štědrosti a dobrých skutků - Giving Tuesday - letos připadá na 30. listopadu. V tento den, kdy se celý svět spojuje k pomoci, solidaritě a dobrým skutkům, chceme poděkovat všem našim dárcům. Jen díky vám jsme mohli i v tomto těžkém roce pokračovat v pomoci konkrétním dětem, dospělým, seniorům i celým rodinám v České republice, jimž v boji s nepřízní osudu už došly síly. Děkujeme vám.

Číst dále

15.11.2021
Malí hrdinové s velkým srdcem

Mezi zaslanými nominacemi na Cenu Michala Velíška se pravidelně vyskytují příběhy, kdy v roli zachránců jsou děti ve věku do 15 let. Jejich rozhodnost, pohotovost a připravenost jsou nejen příkladem pro jejich vrstevníky, ale také pro řadu dospělých. Za 16 let trvání Ceny to bylo 163 dětí, které většinou poskytly první pomoc. Letos takovýchto příběhů bylo nominováno 15.

Číst dále

09.11.2021
Náš dík patří vám

Cena Michala Velíška je pro naši nadaci největší mediální akcí v roce. Její příprava a organizace by nebyla možná bez spolupráce, pomoci a porozumění podporovatelů a dobrovolníků. Všem proto patří naše upřímné poděkování. Tímto morálním oceněním společně upozorňujeme na neobyčejné činy obyčejných lidí, kteří svojí odvahou a rozhodností při záchraně lidských životů přispěli k tomu, že je náš život o něco hezčí.

Číst dále

04.11.2021
Cenu Michala Velíška za rok 2021 převzal Václav Parlásek

Cenu Michala Velíška uděluje Nadace ADRA a TV Nova od roku 2006 za statečnost při záchraně lidského života. V pořadí 16. držitele této ceny - studenta Václava Parláska - vybrala tradičně veřejnost online hlasováním.

Číst dále

03.11.2021
Covid a pravidla pro pořádání akcí

Pro slavnostní vyhlášení Ceny Michala Velíška platí opatření vyhlášená 1. listopadu 2021.

Číst dále

24.10.2021
Rozhodněte, kdo převezme Cenu Michala Velíška

Nadace ADRA a Televize Nova vyhlašují již šestnáct let vždy 13. září Cenu Michala Velíška. V tento den byl v roce 2005 na Karlově náměstí v Praze zastřelen střihač TV Nova jakýmsi mladým mužem za to, že se zastal neznámé dívky, kterou tento muž obtěžoval. Jeho čin a jméno tak daly vzniknout tomuto morálnímu ocenění pro neprofesionály.

Číst dále

24.10.2021
Dnes Cena Michala Velíška ve Střepinách

Chcete se seznámit s příběhy, které byly nominačním výborem vybrány do finále letošní ceny? Dívejte se dnes večer na pořad Střepiny (Tv NOVA). V reportáži Barbory Divišové budou přiblíženy tři příběhy velké odvahy při záchraně lidských životů.

Číst dále

19.10.2021
Ve Snídani s Novou opět o Ceně Michala Velíška

Televize Nova zařadila do svého ranního pořadu další dva rozhovory o Ceně Michala Velíška. Hovořily v nich Eliška Sommerová a Barbora Divišová. Obě jsou též členkami výboru, který posuzuje nominace tohoto morálního ocenění.

Číst dále

03.10.2021
Zveme vás na vyhlášení Ceny Michala Velíška za rok 2021

Slavnost se bude konat 4. listopadu 2021 ve 13 hodin v Primátorské rezidenci na Mariánském náměstí 1, Praha 1.

Číst dále

07.10.2021
O Ceně Michala Velíška ve Snídani s Novou

V ranním pořadu Tv Nova se 5. října hovořilo o hrdinských činech dětí, které byly nominovány na Cenu Michala Velíška.

Číst dále

1 - 10 z 190

    1 2 3 4 5